Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
RODO    Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Karta Informacyjna Przedsięwzięcia. Kiedy jest potrzebna?


Kiedy mowa o środowisku nie można zapomnieć o tym, że wiele, nawet na pierwszy rzut oka niepozornych, rzeczy ma na środowisko duże oddziaływanie. Budowa nowych obiektów bez wątpienia wpływa na otoczenie i najbliższe środowisko. Właśnie dlatego powstała Karta Informacyjna Przedsięwzięcia. Czym ona dokładnie jest i w jakich sytuacjach jest wymagana?

Karta Informacyjna Przedsięwzięcia

Karta Informacyjna Przedsięwzięcia (KIP) jest dokumentem, w którym zawarte są wszystkie informacje dotyczące planowanej inwestycji i jej wpływu na środowisko. Kiedy dokument musi zostać przygotowany? Wtedy, kiedy planowana jest inwestycja, której działalność będzie oddziaływać na najbliższe sąsiedztwo inwestycji.

W KIP umieszczone zostają wszystkie informacje dotyczące tego, jak dana inwestycja będzie oddziaływać na środowisko, znajduje się tam także dokładny opis planowanej inwestycji, jego lokalizację, skalę produkcji oraz powierzchnię, jaką zajmować będzie dana inwestycja. Przygotowanie Karty Informacji Przedsięwzięcia jest niezbędnym dokumentem, którego przygotowanie leży w interesie inwestora. Bez jej posiadania nie będzie możliwe uzyskanie pozwoleń na budowę i użytkowanie inwestycji.

Zawartość Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia

KIP jest kompleksowym dokumentem, który musi zawierać takie informacje, jak:

  • Rodzaj, skala i usytuowanie inwestycji - dokładnie należy określić, czym zajmować się będzie przedsiębiorstwo i jaka będzie jego skala oddziaływania na okolicę.
  • Powierzchnia planowanej nieruchomości - należy dokładnie określić, jaka będzie powierzchnia budynków produkcyjnych, ale także dodatkowej infrastruktury. W KIP umieszcza się także informacje o ewentualnym usunięciu roślinności na potrzeby wybudowania inwestycji.
  • Technologia inwestycji - KIP określać musi, jakie rozwiązania technologiczne będą miały zastosowanie w czasie budowy inwestycji, a także określić, jakie technologie będą w użyciu wtedy, kiedy inwestycja będzie już działać.
  • Prognoza zużycia surowców naturalnych - w KIP określa się szacunkowo ilość surowców naturalnych, takich jak woda, paliwo i energia, które będą zużywane podczas działania inwestycji.
Wróć
© 2021 ProSoil by S-b | pozwolenie wodnoprawne, utylizacja odpadów, karta informacyjna przedsięwzięcia