Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
RODO    Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Outsourcing w ochronie środowiska - na czym to polega?


Outsourcing to innymi słowy delegowanie innych osób bądź przedsiębiorstw do wykonywania potrzebnych w działaniu naszej firmy czynności. Takie rozwiązanie zyskuje coraz mocniej na popularności, zwłaszcza w małych i średnich przedsiębiorstwach, które nie posiadają odpowiedniej infrastruktury.

Czym jest outsourcing w ochronie środowiska?

Outsourcing w ochronie środowiska nie różni się znacznie od innych outsourcingów i wbrew pozorom jest dość często wykorzystywany - nawet w naszym kraju. Powierzenie tego zadania własnym pracownikom, którzy nie mają odpowiedniego przygotowania merytorycznego może okazać się bardzo ryzykowne, kosztowne, lub po prostu niezasadne. W takim wypadku z pomocą przychodzi właśnie outsourcing, który jest bardzo ciekawą alternatywą, zwłaszcza dla mniejszych firm, które nie mogą sobie pozwolić na wykorzystanie własnych pracowników.

Kiedy najlepiej jest zastosować outsourcing?

Jak w każdym przypadku, tak i outsourcing nie jest kompletnie uniwersalny, i nie dla każdego będzie najlepszym rozwiązaniem. Nad ofertą outsourcingu powinny się pochylić przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa, dla których zatrudnienie dodatkowych pracowników, czy powierzenie tej czynności własnej kadrze może się okazać kłopotliwe. W takim wypadku outsourcing jest biznesowo rozwiązaniem najlepszym, pozwalającym oszczędzić wiele czasu i pieniędzy. W innej sytuacji są zaś duże i rozwinięte przedsiębiorstwa, o znacznej siatce pracowników i kapitale. W takim przypadku powierzenie tak ważnego tematu, jakim jest niewątpliwie  ochrona środowiska zewnętrznej firmie jest raczej nieuzasadnione. Duże przedsiębiorstwa mogą sobie w końcu pozwolić na znaczne nakłady pracownicze, a powierzenie tego zadania własnym pracownikom będzie najpewniej lepsze, niż zlecenie tego w formie outsourcingu.

Wróć
© 2021 ProSoil by S-b | pozwolenie wodnoprawne, utylizacja odpadów, karta informacyjna przedsięwzięcia